Vitamíny

Z vitamínových přípravků jsme si velmi oblíbili Roboran pro psy. Pro dospělého psa podáváme jednu odměrku denně (pro štěně samozřejme adekvátní část této dávky)

Můžeme také podávat denně 2tbl Pangaminu (nebo kousek droždí ) a u štěňat Pikovit

Po pročtení zajímavé studie několika veterinárních lékařů o sledování vývoje dysplazií u psů, navíc doporučujeme podávat 2-3xtýdně 250mg vitamínu C výrobek CETEBE. Ten má pomalé uvolňování a tak si z něj psi při strávení vezmou velikou část. Obyčejného „Céčka“ víc vyčůrají než využijí.

Další VELMI důležitou součástí jídelníčku štěněte jsou chondroprotektiva – produkty pro zdravý vývoj kloubů, vazů a šlach, které je nutné podávat aby Vaše štěně vyrostlo v silného a zdravého psa. Od prvních týdnů u nás štěně dostává přípravek Aptus-Aptoflex. Přípravek je tekutý, dobře se dávkuje, obsahuje tolik potřebnou kyselinu hyalrunovou a není problém s jeho přijímáním štěňátky už od prvních příkrmů

Ve věku 4-5.měsíců přcházím na tříměsíční kůru preparátem Alavis 5. Ten obsahuje Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, MSM, Kyselinu Hyalrunovou a Kolagen 2.typu tedy všechno „super a potřebné“ jen by se neměl podávat kontinuálně déle než tři měsíce. Pak výrobce doporučuje udělat pauzu v podávání a za 2-3.měsíce je možné Alavis znovu nasadit. Takže v době pauzy od Alavisu 5 podávám opět Aptus-Aptoflex, nebo tablety Agilium. Tak to střídáme až do dvou let. Pak už našim psům dáváme kloubní výživu Alavis 5 jen na jaře a na podzim.

Jako zdroj omega3 a omega6 mastných nenasycených kyselin doporučujeme podávat buď lososový olej (např.zn.Brit), ale pozor na skladování (nesmí se transportovat a uchovávat v horku ani mraze, jinak je z něj jen mastná voda bez efektu) a nebo se dá v prodejnách zdravé výživy koupit panenský slunečnicový olej, který tyto látky obsahuje také.