Propadli jsme Geocachingu

Čemu? Hledání pokladů. Ano Geocaching (čti Geokešink v češtině se ujal zkomolený název Geokačink a odtud i název hledače pokladů Kačer, Kačerka – no není ta čeština prostě úžasná? 🙂 ) je především dobrodružství. Hra pro všechny nedospělé dospělé, jejich děti a čtyřnohé mazlíčky. Nezřídka propadnou této zálibě celé rodiny a po celé zemi jsou jich tisíce. Jediné co k tomu potřebujete je PC a přístroj GPS. Do něj z počítače nahrajete zeměpisné souřadnice a můžete vyrazit hledat poklad založený jiným hráčem. Poklad bývá zpravidla ukryt v plastovém kontejneru různých velikostí v různě důmyslných skrýších a obsahuje logbook (knihu návštěv k podpisu) a nějaké drobné věci k výměně a pro děti drobné hračky například z kindervajíček. Platí zde jasné pravidlo: pokud si něco ze schránky vezmete, musíte také do schránky něco dát. A tak je koloběh věcí zajištěn téměř dokonale.

Pro rodinu s dětmi a psy je tato hra pravým požehnáním. Po nějaké době totiž děti už nechodí na procházky se psy tak ochotně jako ze začátku a začínají je sabotovat. Pokud ovšem na této trase čeká již zmíněný “poklad” jsou děti schopné ujít najednou poměrně úctyhodný počet kilometrů jen proto, aby poklad našli.

Důležité přitom není jen schránku najít, ale také ji nepozorovaně vyzvednout a opět po zapsání (zalogování) nepozorovaně vrátit protože zdaleka ne všichni, kteří se v okolí pokladu (kešky) pohybují, jsou rovněž Kačeři. Nekačerům se u nás ( podle knih o čaroději Harry Potterovi ) říká mudlové. Takový nezasvěcený mudla bohužel z neznalosti i z hlouposti může totiž schránku i její obsah poškodit nebo ukrást a zkazí tak hru dalším.

A tak když jsme se o této hře dozvěděli a rozhodli se že to zkusíme také, začali jsme naší malé geokachně vštěpovat že nemůže vykřikovat na lesy “ My hledáme poklad”. Jenže vysvětlujte něco takového človíčkovi kterému je 4,5 roku. To by jste zrovna tak mohli po ní chtít odříkat periodickou soustavu prvků. A tak to s námi většinou vypadá  takhle: matka supící s geobatoletem v krosně (kočáře, nebo za krkem – to podle přístupnosti terénu)  mající v levé ruce vodítko s dvěma obrovskými psy a v pravé ruce čtyřletou geokachnu. Která když na pravděpodobném místě nálezu je někdo cizí zapomene samozřejmě na hodiny vysvětlování že je to „děsně tajný“ a okamžitě na ukrývající se milence vybafne: „Taky hledáte poklad?“. Oni naprosto nechápou protože Ona našla poklad v něm a On by se rád konečně dostal k jejímu pokladu, ale teď když vidí ty důsledky tak si to taky možná rozmyslí….:-)  Ale i tak zvolání dcery zapůsobí skvěle, protože dvojice většinou vyklízí pole a my máme čas k hledání a to je nejdůležitější.

Proto velmi doporučuji  popadněte děti nebo psy a nejlépe obojí a vyražte na cesty. Na cesty za zábavou a dobrodružstvím jaké doma u počítače nebo televize nenajdete.

Všechny potřebné informace najdete například na:

www.geocaching.com

www.geocaching.cz

www.poklady.com

 

Třeba se u nějaké kešky potkáme 🙂