Pesnya Pechenega Tessi

Pesnya Pechenega Tessi, Moskevský strážní pes, fena, nar. 10.3.2012

Pesnya Pechenega Tessi zkáceně Tessi, Tessinka, je malá holčička kterou jsme si vybrali zejména kvůli jejímu nádhernému taťkovi Žandarmovi. Maminkou je Ščedraja Oseň a oba mají ve svém rodokmenu báječného a slavného psa Šejka – šampiona Ruské federace.

Tessi přiletěla letadlem do Vídně a dlouhou cestu do nového domova zvládla naprosto skvěle. Pozorně sledovala cestu, na určených zastávkách se proběhla a vyčůrala a zase koukala z okna, nebo spinkala.

S ostatními pesany se Tessi seznámila hned druhý den po příjezdu a tvářila se že jsou to príma kousací hračky a jsou tu vlastně jen kvůli ní 

Ovšem dech nám poprvé vyrazila v deseti týdnech, kdy k nám přišla návštěva a ona na ní štěkala jak veliké zlé psisko. Myslím že povahou je skutečně velmi skvělá. Na očkování napochoduje do ordinace jako by se nechumelilo, zmuchlá veterinářce kočku, nechá se prohlídnout, pro formu zavrčí a nechá se píchnout.

Je jasné že celý svět je tu jen proto, že mu to zatím dovolí

Tessi byla dne 12.10.2013 uchovněna pod klubem KRaAOP

Z Tessinky vyrostla krásná, velmi mohutná fena s vynikající povahou. Je milá a neuvěřitelně mazlivá. Na procházkách neexistuje že by se vzdalovala, nebo neposlechla. To je pro ní věc cti. Jediné kdy nevidí a neslyší je když zvětří myš. Ten kráter který je schopná svými silnými packami vyhloubit během minuty je jak past na mamuta  Miluje kromě masa také ovoce (zejména meloun a jablka) a zeleninu (hlavně rajčata, ta si chodí z keříku trhat bez uzardění a sebemenší výčitky jestli na nás zbyde  ) Příliš nemusí vodu. Patří k jedněm z mála Moskeváků co jsme poznali, kteří se neradi koupou, ale pokud je vedro tak riskuje fazonu a do vody nakonec ulehne.

Výstavní ocenění:

2.11.2013 MVP DUOCACIB Praha  Výborná 3

3.11.2013 MVP DUOCACIB Praha Výborná 2 Res.CAC